O HEG

Jesteśmy polskim, niezależnym
sprzedawcą gazu i prądu

O firmie

Media o HEG

Koncesje
i regulacje prawne

Aktualności rynkowe

Kariera

O firmie

HEG (Hermes Energy Group S.A.) to firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu i prądu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie. Bazując na bogatym doświadczeniu w handlu i sprzedaży gazu oraz prądu, HEG oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą i dostawami gazu i prądu, obrotem hurtowym, dyspozycją i bilansowaniem oraz consultingiem.

Najwyższy poziom usług oraz profesjonalne podejście do potrzeb i wymagań stawianych przez Klientów oraz partnerów handlowych gwarantuje kadra zarządzająca HEG, która zdobywała doświadczenie w zakresie handlu i sprzedaży gazu ziemnego, jak również zarządzania portfelem klientów, fizycznej obsługi dostaw gazu ziemnego oraz wsparciu regulacyjnym w największych przedsiębiorstwach energetycznych w Polsce, a także w spółkach dedykowanych do handlu i optymalizacji aktywów działających na europejskich rynkach energii.

Misją HEG jest przekazywanie pasji i wiedzy związanej z rynkiem gazu oraz edukacji odbiorców, iż gaz jest produktem jak każdy inny, tak by konsument mógł dokonać świadomych wyborów.

Kadra zarządzająca

Piotr Kasprzak

Członek Zarządu ds. Operacyjnych

Wraz z zespołem dajemy z siebie wszystko, aby rozwijać Polskę gazem oraz przygotowywać ofertę zapewniającą elastyczność, prostotę, bezpieczeństwo, oszczędności i profesjonalne wsparcie.

Joanna Kijas-Janiszowska

Dyrektor ds. Finansów

Od stycznia 2017r. Odpowiedzialna za całokształt obszaru finansów w Spółce: zarządzanie finansami Spółki, współpracę z bankami, pozyskiwanie finansowania zewnętrznego, księgowość, podatki i kontroling.

Adam Grupiński

Dyrektor ds. Handlu

Jako Dyrektor ds. Handlu odpowiadam za giełdowy i pozagiełdowy obrót gazem i negocjacje kontraktów. Wykorzystuję w tym celu doświadczenie i wiedzę zdobytą na rynku europejskim, przekładając ją na korzyści dla naszych Klientów.

Sławomir Dawidowicz

Dyrektor ds. Wsparcia

Odpowiadam za wsparcie organizacyjne oraz mocne fundamenty prawne i finansowe w HEG, aby świadczyć najwyższy poziom usług dostosowany do wymagań stawianych przez Klientów oraz partnerów handlowych.

Marek Kołtonik

Dyrektor ds. Marketingu

Dziś nie ma odbiorców, dziś są Klienci, którzy mają możliwość wyboru. Moim zadaniem jest uświadomienie im, iż najlepszą decyzją w zakresie dostaw gazu jest współpraca z HEG.

Przemysław Wolny

Dyrektor ds. Sprzedaży Agencyjnej

W HEG odpowiadam za budowanie i zarządzanie zewnętrznymi strukturami sprzedażowymi, pośredniczącymi w pozyskiwaniu klientów indywidualnych i biznesowych na rynku energetycznym.

Waldemar Łuczak

Dyrektor ds. Sprzedaży

Razem z zespołem kompetentnych i odpowiedzialnych sprzedawców docieramy bezpośrednio do Klientów, tak by w dogodnym dla nich czasie i miejscu móc zaproponować maksymalnie możliwe oszczędności.

Joanna Teske

Dyrektor
ds. Kontrolingu i Zarządzania Płynnością

W HEG odpowiedzialna za organizację i funkcjonowanie kontrolingu oraz zarządzanie płynnością. Pełni też nadzór merytoryczny nad zasadami rachunkowości.

Krzysztof Kubacki

Dyrektor Departamentu Obsługi Klienta

W HEG odpowiadam za organizowanie i nadzór nad procesami związanymi z obsługą Klienta i prowadzeniem rozliczeń. Naszym celem jest nie tylko zapewnienie Państwu korzyści ekonomicznych, ale również, dzięki profesjonalnej obsłudze, satysfakcji z wyboru HEG jako swojego sprzedawcy gazu i prądu.

Tomasz Lelonek

Dyrektor ds. Wsparcia Sprzedaży

W HEG zajmuję się wsparciem sprzedaży. Nasz zespół nastawiony jest na dynamiczne działanie oraz sumienność i dbałość o wszystkie kwestie formalne, aby w jak najszybszym czasie odczuwali Państwo korzyści ze zmiany sprzedawcy.

Szymon Koc

Kierownik ds. Bilansowania i Analiz

Razem z zespołem odpowiedzialnym za usługi dyspozytorskie kontrolujemy proces fizycznych dostaw do odbiorców końcowych, kształtujemy współpracę z Operatorami oraz dbamy o otoczenie regulacyjne związane z przepływami paliwa gazowego na szczeblu krajowym i zagranicznym.

Rada nadzorcza

Dr inż. Wiesław Prugar

Ekspert z ponad 30 letnim doświadczeniem w przemyśle ropy naftowej i gazu ziemnego. Prowadzi firmę doradczą WPEA Energy Advisory specjalizującą się w optymalizacji wykorzystania energii, nowoczesnych źródeł energii, paliw ekologicznych.

Jan Chadam

Praktyk gospodarczy z długoletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami. W latach 2009 – 2017 odpowiedzialny za gazowe projekty inwestycyjne wartości prawie 8 mld złotych, w tym absorbcję środków z UE o wartości około 2 mld złotych (Prezes GAZ-SYSTEM S.A. i Polskie LNG S.A.).

Marcin Matyka

Marcin Matyka jest adwokatem i doradcą podatkowym. Ukończył studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II oraz studia MBA na University of Central Lancashire. Podczas swojej wieloletniej kariery zawodowej związany jest z międzynarodowymi firmami doradczymi i kancelariami prawnymi.

Koncesje i regulacje prawne

HEG (Hermes Energy Group S.A.) spełnia wszelkie wymogi regulacyjne związane z dostępem do polskiego rynku gazu o czym świadczą:

Ponadto HEG jest:

 • Zleceniodawcą Usługi Przesyłania OGP Gaz-System S.A. w Krajowym Systemie Przesyłowym i w Systemie Gazociągów Tranzytowych,
 • Aktywnym uczestnikiem niemieckiego rynku gazu ziemnego w obszarach bilansujących  Gaspool i NCG (NetConnect Germany) oraz holenderskiego rynku gazu ziemnego w obszarze bilansującym TTF,
 • Związany umowami o przesył paliwa gazowego z operatorami niemieckimi ONTRAS Gastransport i GASCADE Gastransport  oraz z operatorem holenderskim Gasunie Transport Services (GTS),
 • Członkiem Izby Gospodarczej Gazownictwa,
 • Bezpośrednim Członkiem Towarowej Giełdy Energii S.A.,
 • Członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Gazownictwa do współpracy z Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki.
 • Bezpośrednim członkiem POWERNEXT, czyli giełdy gazu ziemnego dla rynków kontynentalnych, należącej do niemieckiej giełdy energii EEX
 • Członkiem ICE Endex, największej giełdy gazu ziemnego i ropy naftowej w Europie

HEG posiada również wszelkie niezbędne gwarancje bankowe, których gwarantami są Alior BankRaiffeisen BankmBank oraz ING Bank Śląski.

Kraj

 • 1
 • 2

Świat

 • 1
 • 2

Kariera

 • Partner Handlowy

  Miejsce pracy: cała Polska

  Nawiążemy współpracę z osobami posiadającymi własne struktury sprzedażowe, doświadczenie w sprzedaży do klienta końcowego (liderzy struktur sprzedażowych, również z sektora MLM, D2D, Telesprzedaż, konsultanci). W szczególności poszukujemy grup sprzedażowych, do sprzedaży:

  – umów energii elektrycznej,

  – umów paliwa gazowego.

   

  Jeżeli spełniasz którykolwiek z poniższych warunków: 

  – posiadasz gotową, zorganizowaną strukturę sprzedażową

  – pracowałeś lub pracujesz jako konsultant – sprzedawca

  – masz doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej

  – zawierałeś umowy z klientami indywidualnymi i biznesowymi (D2D, B2B, B2C)

  – jesteś osobą komunikatywną

  – cenisz sobie niezależność

   

  dołącz do grona naszych współpracowników.

   

  Oferujemy:

  – stabilność biznesową oraz proste zasady współpracy

  – najatrakcyjniejszy na rynku system prowizyjny

  – szybki i częsty system rozliczeń

  – samochód służbowy

  – dedykowaną opiekę posprzedażową

  – wsparcie marketingowe

  – wsparcie sprzedaży w postaci szkoleń, konkursów i premii

   

  Zainteresowanych prosimy o przesłanie aplikacji na adres: sprzedazagencyjna@heg.com.pl   wpisując w tytule maila „Partner biznesowy”.

  Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)"

 • Specjalista ds. obrotu energią elektryczną

  Miejsce pracy: Warszawa

  Forma zatrudnienia: Umowa o pracę
  Oczekiwana liczba godzin pracy w tygodniu: 40


  Zakres obowiązków:

  – Obrót energią elektryczną oraz prawami majątkowym na rynku

  – Zarządzanie portfelem energii elektrycznej

  – Współpraca z OSP w zakresie zgłaszania grafików

  – Aktywny udział w tworzeniu i realizacji strategii handlowej spółki

  – Analiza danych oraz przygotowywanie raportów zawierających opis sytuacji rynkowej oraz rekomendacje transakcyjne

   

   

  Wymagania:

  – Wykształcenie wyższe

  – Doskonała znajomość zasad funkcjonowania rynku energii w Polsce i Europie

  – Bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwalająca na komunikację biznesową

  – Zaawansowana znajomość pakietu MS Office

  – Znajomość narzędzi analitycznych Thomson Reuters / Bloomberg

  – Licencja Maklera Giełd Towarowych

   

  Oferujemy:

  – Umowę o pracę na czas nieokreślony po 3-miesięcznym okresie próbnym

  – Atrakcyjne wynagrodzenie

  – Dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej

  – Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji


  Proces rekrutacji:

  Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą prosimy o przesłanie CV i list motywacyjny klikając w przycisk aplikowania.

  Prośba o dodanie w CV klauzuli:
  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawa z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Ust. Nr 133 poz. 883.”

 • Pracownik ds. utrzymania klienta 

  Miejsce pracy: Warszawa

  Gwarantujemy ciekawe doświadczenie i rozwój w firmie, która dynamicznie rośnie i stale otwiera się na nowe wyzwania.
  Poszukujemy osób otwartych, cierpliwych i lubiących kontakt z ludźmi. 


  Zakres obowiązków:

  – Przedłużanie umów z obecnymi Klientami

  – Aktywne pozyskiwanie nowych Klientów Indywidualnych poprzez kontakt telefonicznych i mailowy

  – Obsługa i sprzedaż usług dodatkowych do bazy obecnych Klientów

  – Komunikacja pisemna i ustna z Klientem

  – Kompletowanie dokumentów i przygotowywanie umów z Klientami

  - Budowanie długotrwałcyh relacji z Klientami

   

  Umiejętności:

  – Komunikatywność

  – Sumienność, dbałość o szczegóły, terminowość

  – Umiejętność określenia priorytetów

  – Umiejętność współpracy w zespole

   

  Wymagania:

  – Doświadczenie w telefonicznej sprzedaży usług dla domu, min. 2 lata

  – Dobra znajomość pakietu MS Office

  – Doświadczenie w sprzedaży usług energii (prąd, gaz) będzie dodatkowym atutem

   

  Oferujemy:

  – Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  – Poszerzanie wiedzy branżowej i w zakresie procesów obsługi Klienta

  – Możliwość rozwoju zawodowego w dynamicznie rozwijającej się firmie

  – Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji


  Proces rekrutacji:

  Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą prosimy o przesłanie CV i list motywacyjny klikając w przycisk aplikowania.

  Prośba o dodanie w CV klauzuli:
  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawa z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Ust. Nr 133 poz. 883.”

 • Młodszy programista systemów dyspozytorskich

  Miejsce pracy: Warszawa

  KLUCZOWE ZADANIA:

   

  - Wsparcie przy tworzeniu rozwiązań informatycznych oraz narzędzi analitycznych wspomagających procesy związanye z krótkoterminową optymalizacją, bilansowaniem i prognozowaniem zapotrzebowania na paliwo gazowe oraz energię elektryczną odbiorców HEG
  - Bieżąca współpraca z działami IT innych firm w ramach automatyzacji komunikacji pomiędzy HEG a: i) operatorami sieci gazowych i energetycznych, ii) kontrahentami handlowymi, iii) klientami HEG w zakresie usług dyspozytorskich, iv) odbiorcami przemysłowymi paliwa gazowego i energii elektrycznej,
  - Administracja Portalu Klienta HEG dedykowanego dla odbiorców przemysłowych
  - Wsparcie przy tworzeniu rozwiązań informatycznych dla maklerów giełd towarowych w hurtowym obrocie paliwem gazowym i energią elektryczną
  - Wsparcie przy rozwoju aplikacji do komunikacji wewnętrznej w ramach sieci Intranet HEG
  - Wsparcie przy bieżących kontrolach jakości danych przekazywanych przez operatorów gazu ziemnego i energii elektrycznej.

   

  WYMAGANIA I KOMPETENCJE:


  - Wykształcenie wyższe / ewentualnie ostatni rok studiów (preferowani absolwenci kierunków informatycznych, technicznych, nauk ścisłych, ekonomicznych)
  - Umiętność szybkiego liczenia, rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji
  - Wysokie zdolności komunikacyjne, bardzo dobra organizacja i wysoka motywacja do pracy
  - Umiejętność pracy samodzielnej, jak i zespołowej
  - Nastawienie na realizację wyznaczonych celów

   

  ZNAJOMOŚĆ JĘZYKÓW OBCYCH:

  - Język angielski w stopniu umożliwiającym komunikację biznesową

   

   

  ZNAJOMOŚĆ OBSŁUGI KOMPUTERA:

  Umiejętność pracy z bazami danych oraz tworzenia zapytań w języku SQL
  - Znajomość języka R w stopniu co najmniej podstawowym 
  - Dodatkowym atutem będzie znajomość podstaw budowy aplikacji Shiny
  - MS Office, zwłaszcza MS Excel oraz podstawy języka VBA
  - Mile widziana znajomość parsowania stron www z wykorzystaniem CSS i XPath
  - Mile widziane doświadczenie w korzystaniu z ftp, API, SOAP
  - Mile widziana wiedza z zakresu eksploracji danych oraz uczenia maszynowego 

   

  OFERUJEMY:

  Pokaż nam, że warto Cię zatrudnić. Najlepszym oferujemy:

  - Umowę na czas nieokreślony po 3-miesięcznym okresie próbnym
  - Dostęp do prywatnej opieki medycznej
  - Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji

   

  PROCES REKRUTACJI:

   

  1. Aplikacja na stanowisko: CV i list motywacyjny.
  2. Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna i tes z R oraz SQL.
  3. Druga rozmowa kwalifikacyjna. 

   

  Prośba o dodanie w CV klauzuli:
  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawa z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Ust. Nr 133 poz. 883."

 

Dołącz do nas, zacznij rozwijać swoje talenty i wspólnie budujmy rynek gazu w Polsce.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie ceni się profesjonalizm, zaangażowanie i jednocześnie istnieje możliwość rozwoju osobistego oraz zawodowego na wielu płaszczyznac, to możesz przestać szukać, ponieważ jesteś we właściwym miejscu.

Do góry

Zmień sprzedawcę gazu i prądu na HEG

0% ryzyka! 0zł kosztów!

Dziękujemy

za wypełnienie formularza